Místo, kam se ráda vracím

5. dubna 2017 v 18:32 | Autor |  Autor
Název: Místo, kam se ráda vracím
Datum: 5. 4. 2017
Kdo ví, čím to je, že se sem vždy vracím. Zda je to ta atmosféra, společnost, únik od reality, čaj nebo snad srovnání životní energie. Ten pocit, když po dlouhém dni otevřu vchodové dveře a omámí mě vůně čaje a vodní dýmky, která naplňuje celý prostor, je nepopsatelný. Dovoluji si ho přirovnat k zdvižení všech závaží, které s sebou nosím, k volnosti, kterou neustále hledám. Odproštění od všech svých problémů a starostí života.

V letních dnech se usadím venku, schovaná v zahradách kláštera s výhledem na řeku. Pozoruji život kolem sebe. Listy na stromech tancují ve větru, květiny mi dělají společnost. Občasné zvuky města sice dolehnou k mým uším, ale já nedbám. Tohle je místo pohody a míru, nic ho nedokáže zničit. Někdy se po nebi předbíhají mraky, závodí, jindy je čistě modré.

Ve dnech, kdy je zvenčí slyšet kapky deště dopadající na střechu kláštera nebo snad sněží, se posadím uvnitř. Zuji si boty a posadím se na polštář a opřu se o zeď. Nohy zkřížené, šálek horkého čaje v rukách, tak se cítím nejbezpečněji. Asi i to je důvodem, proč mi připadá tak jednoduché zde usnout a prodloužit si návštěvu. Je to můj únik od reality.

Dokonce i teď, když píši, se vidím opřená o zeď s nataženýma nohama s přáteli nebo snad knihou v rukách, jak popíjím čaj a poslouchám tiše hrající melodii, která mi dobíjí energii a dodává pocit klidu a rovnováhy. Myslím, že bych tady dokázala odpovědět i na existenční otázky, která jsem za léta nastřádala.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | E-mail | Web | 6. dubna 2017 v 15:08 | Reagovat

Je to moc krásně napsaný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama